Керівництво для авторів
Шановні автори!
До наукового журналу «Системи та технології» приймаються рукописи наукових праць, які ніколи раніше не публікувалися і не призначені для одночасної публікації в інших виданнях. Для опублікування статті у Випуску № 2, 2024 необхідно до 26 вересня 2024 року заповнити Довідку про автора та направити статтю на електронну адресу редакції editor@st.umsf.in.ua.
Лист електронною поштою повинен мати тему «Стаття у журнал «Системи та технології. Випуск 2, 2024» (вказати номер випуску, у який подається стаття). Авторам обов’язково буде надіслано повідомлення на електронну пошту про отримання та розгляд редколегією наукової статті.
Увага! Якщо Ви не отримали лист-підтвердження більше, ніж за 7 робочих днів, зверніться до редакції за контактами.
Автори отримують лист про результати рецензування (відхилено, прийнято з доопрацюваннями, прийнято).
Академічна доброчесність
Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.
Публікація у Випуску № 2, 2024 безоплатна. Електронна версія журналу «Системи та технології» буде розміщена на сайті після 30 листопада 2024 р. у відкритому доступі на сайті видання.
За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник. Вартість друкованого примірника – 800 гривень. Реквізити надаються після отримання підтвердження від редколегії про прийняття статті до публікації. Підтвердження проведеної оплати (відскановану квитанцію або її фотографію) автор надсилає в електронному вигляді.
Просимо враховувати вимоги до статей і порядку їх подання до публікації. Матеріали, оформлені з відхиленням від зазначених нижче вимог щодо порядку подання та оформлення наукової статті, редколегія не розглядає.
Вимоги до змісту та оформлення статей
Приймаються статті, написані українською, англійською мовами.
Рукопис статті повинен мати такі елементи:
1 – УДК (вирівнювання по лівому краю). Визначити код – див. http://www.udcsummary.info/php/index.php?lang=uk;
2 – ініціали та прізвище автора (шрифт – напівжирний), науковий ступінь і вчене звання, посада та місце роботи (повна назва структурного підрозділу), ORCID (шрифт – прямий);
Кожен наступний співавтор з нового рядка.
3 – назва наукової статті (вирівнювання по центру, шрифт – напівжирний);
4 – анотація та ключові слова українською (середній обсяг анотації – не менше 1800 друкованих знаків);
5 – ініціали, прізвище автора, назву статті та анотацію англійською мовою (2000–2500 друкованих знаків);
6 – текст наукової статті із зазначенням наступних елементів:
Постановка проблеми.
Аналіз останніх досліджень і публікацій.
Мета статті.
Виклад основного матеріалу.
Висновки з дослідження і перспективи подальших розвідок у цьому напрямі.
7 – Список використаних джерел у порядку згадування або у алфавітному порядку (оформлюється за міждержавним стандартом ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання»).
Посилання на літературні джерела в тексті наукової статті слід надавати в квадратних дужках [1, с. 56; 7, с. 45–51].
8 – References (транслітерація) (оформлюється у романському алфавіті в стилі APA Style Reference Citations відповідно до Міжнародного стандарту АРА).
Зазначені елементи виділяються в рукописі напівжирним шрифтом (див. Зразок оформлення статті).
Постановка проблеми виконується у загальному вигляді та наголошується на її зв'язку із важливими науковими чи практичними завданнями. Під час виконання аналізу останніх досліджень і публікацій, на які спирається автор та в яких розглядається досліджувана проблема і підходи до її ров’язання, необхідно виділити невирішені частини загальної проблеми, яку досліджують у статті. Виклад основного матеріалу дослідження виконується з повним обґрунтуванням здобутих наукових результатів.
Список використаних джерел рекомендовано формувати у порядку згадування. Посилання на джерела необхідно робити по тексту у квадратних дужках із зазначенням номерів сторінок відповідно джерела: наприклад, [3, с. 234] або [2, с. 35; 8, с. 234].
Текст статті має бути набраний в текстовому редакторі Microsoft Word. Тип файлу – текст у форматі RTF або DOC(Х).
Обсяг статті – 12–20 сторінок (Основна частина). Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля – усі 2 см, абзац – 1 см. Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції неприпустимо. У тексті необхідно використовувати лапки лише такого зразка: « ». У тексті заборонені переноси. Нумерація сторінок не ведеться.
Рисунки, схеми, таблиці, формули слід наводити у вигляді, що дозволяє їх коригування. Кількість таблиць, формул та ілюстрацій має бути мінімальною та доречною. Рисунки і таблиці на альбомних сторінках не приймаються.
Розміри таблиць та ілюстрацій не повинні перевищувати розміри друкованої сторінки збірника. Рисунки, графіки й таблиці повинні бути пронумеровані та мати назву (допускається шрифт тексту – Times New Roman, розмір – 12 пт). Найбільш складні рисунки пропонується набирати, застосовуючи графічний редактор Microsoft Visio.
Під кожною табл. та рис. має бути зазначено джерело (Джерело: …). Таблиці, графіки та рисунки потрібно подавати у чорно-білому кольорі. Ілюстративні матеріали потрібно розміщувати після посилання на них у тексті. Рисунки додатково подають окремим файлом Microsoft Excel. Одночасне використання таблиць і графіків для пояснення одних і тих самих положень не рекомендується.
Математичні формули мають бути ретельно перевірені та чітко надруковані. Формули пропонується набирати, застосовуючи влаштований у MS Word редактор формул MathType 4.0 (6.0) Equation, або Microsoft Equation 3.0 з наступними розмірами символів: звичайний – 14 пт, крупний індекс – 10 пт, мілкий індекс – 7 пт, крупний символ – 18 пт, мілкий символ – 12 пт. Формули необхідно виділяти одним рядком від решти тексту, центрувати, нумерувати в круглих дужках, вирівняних до правої межі тексту.
Посилання на літературу здійснюються безпосередньо в тексті. У квадратних дужках зазначається порядковий номер використаного джерела в порядку згадування, а через кому – конкретна сторінка.
Заборона використання наукових праць країни-окупанта
Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.
Файли підписуються згідно прізвища першого автора: «Іваненко_стаття», «Іваненко_квитанція» тощо.
Редколегія залишає за собою право відхилення матеріалів через низький рівень унікальності (менше 80%), невідповідність спеціальностям журналу, порушення термінів або вимог оформлення.
Автори гарантують, що ними одержано усі необхідні дозволи на використання у статті матеріалів, які охороняються авторським правом.
Датою надходження рукопису статті в редакцію вважається дата отримання редколегією кінцевого варіанта статті.
Спеціальності, за якими можуть бути подані статті
113 - Прикладна математика
122 - Комп’ютерні науки
123 - Комп’ютерна інженерія
125 - Кібербезпека та захист інформації
275 - Транспортні технології (за видами)
172 - Телекомунікації та радіотехніка
241 - Готельно-ресторанна справа
Процес рецензування
Рецензування статей здійснюється в анонімній формі згідно вимог наказу МОН №32 від 15.01.2018 року та Порядку рецензування рукописів статей у науковому журналі «Системи та технології».
Бланки рецензій встановленої форми готуються в форматі MS Word, підписуються рецензентом звичайним або цифровим електронним підписом та зберігаються в редакції журналу три роки.
Автор надає до редакційної колегії статтю, яка відповідає вимогам політики журналу та правилам підготовки статей до видання. Рукописи, які не відповідають прийнятим вимогам, не реєструються та не допускаються до подальшого розгляду, про що повідомляються їх автори. Стаття реєструється відповідальним секретарем у журналі реєстрації статей із зазначенням дати надходження, назви, П.І.Б. автора/ів, місця роботи автора/ів. Статті присвоюється індивідуальний реєстраційний номер.
Процес розгляду рукопису займає, як правило, 2-3 тижні.
Автори отримують лист про результати рецензування («відхилено», «прийнято з доопрацюваннями», «прийнято»).
Рецензент складає звіт (за необхідності) автору статті та редакції журналу або про прийняття рукопису без доопрацювання, або ж про надання можливості автору повторно ознайомитися з рукописом статті та повторно представити її в редакцію після доопрацювання та усунення зауважень, або ж про повне відхилення рукопису без можливості повторної його подачі до редакції журналу. Коментарі та зауваження рецензента передаються автору статті разом з рекомендаціями про можливе редагування та доопрацювання рукопису.
У випадку успішного проходження, автори отримують реквізити для сплати публікаційного внеску.
Положення про конфіденційність
Передрук матеріалів дозволяється лише за письмової згоди редакції. Матеріали, що публікуються, відображають позицію автора, яка може не збігатися з поглядом редакції. За достовірність фактів, статистичних даних та іншої інформації відповідальність несе автор.
Редакція залишає за собою право наукового та літературного редагування статей без додаткової консультації з автором. Листування з читачами ведеться лише на сторінках журналу.
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.
Увага! Якщо Ви не отримали лист підтвердження більше, ніж за 7 робочих днів, зверніться до редакції за контактами.