THE METHODICAL ISSUES OF IMPROVEMENT OF ALREADY EXISTING TRAINING PROGRAMS IN SPHERE OF CIVIL BUILDING ENERGY EFFICIENCY ON THE BASE OF UKRAINIAN TRAINING CENTERS

  • O. V. Borychenkо аssociate Professor, PhD. tehn. Sciences, National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute“
  • A. V. Cherniavskyi аssociate Profes-sor, PhD. tehn. Sciences, National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

Анотація

Подано результати дослідження, що описує збирання та аналіз інфор-мації про наявні тренінги та навчальні заклади для підвищення енергоефек-тивності в Україні. Також у статті містяться попередні результати ви-значення потреб у потенціалі навчальних закладів для підвищення енергое-фективності для потенційного покращання вже існуючого навчання.
Розглядаються такі питання: 1) короткий опис методичного підходу і пропозиція плану дослідження; 2) основні освітні та навчальні інститути для підвищення енергоефективності в Україні; 3) десять ключових критері-їв, що були визначені для оцінки й ранжування навчальних центрів. Кожен критерій належним чином описаний і має оцінну шкалу. Після нарахування балів за кожен навчальний центр відповідно до визначених критеріїв можна було виділити навчальні центри; 4) навчання і кваліфікаційні заходи з енер-гоефективності, які пропонуються в Україні; 5) визначення потреб щодо потенціалу навчальних закладів з метою підвищення енергоефективності для потенційного покращання наявної підготовки.
Результати оцінювання основних навичок для тренерів показали, що в Україні є певні потреби в навчанні для вдосконалення таких основних нави-чок, як підготовка та проведення презентацій, спілкування з аудиторією та управління конфліктами.
Результати оцінювання основних компонентів навчальної діяльності, яких немає в навчальних центрах для ведення свого бізнесу у вигляді бізнес-процесу, показали, що в Україні є такі плани: навчання і проблеми організа-цій у галузі енергоефективності цивільних будівель; оцінка знань і навичок учасників; актуальність змісту навчальних програм; навчально-методичні матеріали для розв’язання реальних проблем учасників; підтримка учасни-ків після тренінгу.

Посилання

1. https://www.iea.org/topics/energyefficiency
2. DSTI/SU/SC(2014)14/FINAL. An introduction to energy management systems: Energy savings and increased industrial productivity for the iron and steel sector (https://www.oecd.org/sti/ind/DSTI-SU-SC(2014)14-FINAL-ENG.pdf)
3. Michael Armstrong, A Handbook of Personnel Management Practice, reproduced in Personnel in Practice, Currie, Donald: Blackwell Business (Oxford, UK); 1997.
4. http://osvita.ua
5. https://www.education.ua/ua
6. http://www.osvita.org.ua/vnz/index.html
7. http://vnz.org.ua/vnz
8. http://mon.gov.ua/activity/poslugi/liczenzuvannya-ta-akreditacziyaperelik-navchalnix-zakladiv,-yaki-maut-pravo-zdysnyuvati-diyalnist-u-sferi-vishhoyi-os-te-profesijno-texnichnoyi-osviti.html
9. https://saee.gov.ua/en
10. http://data.gov.ua/users/608
Опубліковано
2019-12-13
Як цитувати
BorychenkоO. V., & Cherniavskyi, A. V. (2019). THE METHODICAL ISSUES OF IMPROVEMENT OF ALREADY EXISTING TRAINING PROGRAMS IN SPHERE OF CIVIL BUILDING ENERGY EFFICIENCY ON THE BASE OF UKRAINIAN TRAINING CENTERS. Системи та технології, 2(58), 67-85. https://doi.org/10.32836/2521-6643-2019-2-58-4