THE METHODICAL ISSUES OF IMPROVEMENT OF ALREADY EXISTING TRAINING PROGRAMS IN SPHERE OF CIVIL BUILDING ENERGY EFFICIENCY ON THE BASE OF UKRAINIAN TRAINING CENTERS
Анотація
Подано результати дослідження, що описує збирання та аналіз інфор-мації про наявні тренінги та навчальні заклади для підвищення енергоефек-тивності в Україні. Також у статті містяться попередні результати ви-значення потреб у потенціалі навчальних закладів для підвищення енергое-фективності для потенційного покращання вже існуючого навчання.
Розглядаються такі питання: 1) короткий опис методичного підходу і пропозиція плану дослідження; 2) основні освітні та навчальні інститути для підвищення енергоефективності в Україні; 3) десять ключових критері-їв, що були визначені для оцінки й ранжування навчальних центрів. Кожен критерій належним чином описаний і має оцінну шкалу. Після нарахування балів за кожен навчальний центр відповідно до визначених критеріїв можна було виділити навчальні центри; 4) навчання і кваліфікаційні заходи з енер-гоефективності, які пропонуються в Україні; 5) визначення потреб щодо потенціалу навчальних закладів з метою підвищення енергоефективності для потенційного покращання наявної підготовки.
Результати оцінювання основних навичок для тренерів показали, що в Україні є певні потреби в навчанні для вдосконалення таких основних нави-чок, як підготовка та проведення презентацій, спілкування з аудиторією та управління конфліктами.
Результати оцінювання основних компонентів навчальної діяльності, яких немає в навчальних центрах для ведення свого бізнесу у вигляді бізнес-процесу, показали, що в Україні є такі плани: навчання і проблеми організа-цій у галузі енергоефективності цивільних будівель; оцінка знань і навичок учасників; актуальність змісту навчальних програм; навчально-методичні матеріали для розв’язання реальних проблем учасників; підтримка учасни-ків після тренінгу.
Посилання
2. DSTI/SU/SC(2014)14/FINAL. An introduction to energy management systems: Energy savings and increased industrial productivity for the iron and steel sector (https://www.oecd.org/sti/ind/DSTI-SU-SC(2014)14-FINAL-ENG.pdf)
3. Michael Armstrong, A Handbook of Personnel Management Practice, reproduced in Personnel in Practice, Currie, Donald: Blackwell Business (Oxford, UK); 1997.
4. http://osvita.ua
5. https://www.education.ua/ua
6. http://www.osvita.org.ua/vnz/index.html
7. http://vnz.org.ua/vnz
8. http://mon.gov.ua/activity/poslugi/liczenzuvannya-ta-akreditacziyaperelik-navchalnix-zakladiv,-yaki-maut-pravo-zdysnyuvati-diyalnist-u-sferi-vishhoyi-os-te-profesijno-texnichnoyi-osviti.html
9. https://saee.gov.ua/en
10. http://data.gov.ua/users/608