ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ В АСПЕКТІ «ЗЕЛЕНОЇ» ЛОГІСТИКИ
Анотація
У статті наголошено, що важливим фактором розвитку світової економіки є рівень надання транспортних послуг, що спонукає до розвитку транспортної інфраструктури та постійного підвищення ефективності і оптимальності її функціонування. Представлено динаміку перевезень пасажирів в Україні у ретроспективі, що показала суттєве його зниження. Також визначено, питома вага видів транспорту в контексті пасажирських перевезень за останні 30 років зазнала змін. Наведено напрямки та підходи щодо впровадження елементів «зеленої» логістики. Запропоновано комбінації видів транспорту для впровадження в структуру пасажироперевезень на регіональному рівні в Україні в аспекті «зеленої» логістики, а саме поєднання дорожнього наземного електротранспорту та внутрішньої авіації, дорожнього наземного електротранспорту та річкового транспорту. Запропоновано перспективні комбінації видів транспорту для впровадження в структуру пасажироперевезень на регіональному рівні в Україні в аспекті «зеленої» логістики, а саме поєднання залізничного транспорту та водневому паливі та наземний електротранспорт, річкового транспорту та водневому паливі та наземний електротранспорт, внутрішньої авіації та водневому паливі та наземний електротранспорт. У дослідженні визначено передумови розвитку мультимодальних технологій пасажирських перевезень на регіональному рівні на теренах України в аспекті «зеленої» логістики. Для впровадження мультимодальних технологій пасажирських перевезень на регіональному рівні необхідно насамперед виконати ряд перетворень. По-перше, необхідно визначити можливості відповідного регіону, де планується впровадження мультимодальних технологій, щодо ресурсного забезпечення. По-друге, треба визначитися щодо перспективних та актуальних пасажирських маршрутів. По-третє, слід забезпечити розвиток відповідної транспортної інфраструктури.
Посилання
2. Сторонянська І.З. Стале ендогенне зростання регіонів України в умовах децентралізації : монографія. Львів : ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», 2019. 501 с.
3. Ареф’єва О.В. Конкурентоспроможність підприємств у міжнародному цифровому просторі: монографія. Київ: НАУ, 2019. 342 с.
4. Державна служба статистики. URL: http://www.ukrstat.gov.ua
5. Крихтіна Ю. О. Державна політика розвитку транспортної галузі України: теорія, методологія, практика : монографія. Харків : «Діса плюс», 2022. 336 с.
6. Дмитрієва О. І. Мультимодальні перевезення як ключовий аспект розвитку транспортного потенціалу України. Інтернаука: міжнародний наук. журнал. Серія: Економічні науки, 2020. № 5 (37). Т. 2, С. 86–93.
7. Krykavskyi Y., Shandrivska O., Shynkarenko N. Ukraine’s river transportation potential: between business and sustainable development. Transport means 2019. Sustainability: Research and Solutions: Proceedings of the 23rd International scientific conference, October 02–04, 2019, Palanga, Lithuania, Pt. 2, рр. 634–638.
8. Steadie Seifi M., Dellaert N. P., Nuijten W., Van Woensel T., & Raoufi R. Multimodal freight transportation planning: A literature review. European Journal of Operational Research, 2014. 233 (1), рр. 1–15.